Magistrát města Plzně

Technický úřad

Odpady

MŽP distribuuje školám nádoby na tříděný odpad

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) začíná do škol dodávat koše a popelnice na tříděný odpad. Vzdělávací ústavy mohou získat zdarma nejen nádoby na plasty, papír a sklo, ale také na nápojové kartony a bioodpad. Zároveň také dostanou informace, jak odpad správně třídit, řekli dnes novinářům zástupci ministerstva.

kontejnery na tříděný odpad
Kontejnery na tříděný odpad.

"Celkové náklady projektu jsou téměř 30 milionů korun. Podařilo se nám využít prostředky, které bychom jinak museli vrátit Evropské komisi," uvedl ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ). Finance pocházejí z takzvané technické pomoci operačního programu Infrastruktura, který na konci letošního roku skončí. Peníze mají být podle zástupců ministerstva využity na propagaci. Úřad prý usoudil, že tento způsob bude přínosnější než například rozdávání propagačních předmětů.

Ministerstvo tak chce vyjít vstříc školám, které odpad chtějí třídit, ale dosud jim na to chyběly prostředky. Původně se prý počítalo s tím, že kromě základních, středních a vysokých škol získají nádoby také další instituce, které projeví zájem, třeba knihovny. Poptávka po sběrných nádobách, kterých má být k dispozici více než 30.000 v různých velikostech, je však zatím vyšší než nabídka. Podle Bursíka ministerstvo zvažuje možnosti, jak v projektu dále pokračovat, například v rámci nového operačního programu Životní prostředí.

Podle ministerstva by školy neměly mít problém s následným svozem vytříděného odpadu, obcím prý pouze přibude nové svozové místo. Distribuce nádob se uskutečňuje ve spolupráci s krajskými úřady. Školy se s dotazy mohou obracet na ně i na koordinátory projektu na ministerstvu.

Zdroj: Ekolist

29.10.2008

© 2021 Magistrát města Plzně   |   nám. Republiky 1, 306 32 Plzeň   |   Tel.: +420 378 031 111   |   posta@plzen.eu