Magistrát města Plzně

Technický úřad

Odpady

Doubravka dokončila stavbu sběrného dvora

Z Plzeňského deníku:

V Jateční ulici na Doubravce byl včera slavnostně otevřen nový sběrný dvůr, moderní odkladiště odpadů vyrostlo i díky podpoře evropských peněz. „Je to největší sběrný dvůr v Plzni, do kterého se dá odložit jakýkoliv odpad. Občanům bude otevřen sedm dní v týdnu,“ mohl se pochlubit starosta doubraveckého obvodu Hynek Brom.

Sběrný dvůr odpadů o velikosti necelých dvou tisíců kubíků je vybaven sběrnými nádobami na všechny druhy odpadů, které produkují obyvatelé ve svých domácnostech, včetně nebezpečných odpadů. Do Jateční ulice tak lidé z obvodu mohou odvézt objemné odpady, jako je nábytek, koberce, linoleum, pneumatiky, nebo vyřazená elektrická a elektronická zařízení z domácností, jako lednice, televize či mikrovlnky.

Ve sběrném dvoře je také vybudováno speciální místo pro ukládání biologicky rozložitelných odpadů rostlinného původu - především ze zahrad (tráva, listí či větve). Toto místo je vybaveno štěpkovačem, obsluha dvora tak bude moci staré větve přímo naštěpkovat a následně budou spolu s ostatními odpady rostlinného původu odvezeny do kompostárny.

Celkové náklady projektu se vyšplhaly nad sedm milionů korun, z Fondu soudržnosti EU a Státního fondu životního prostředí přiteklo více než pět milionů korun. Zbytek peněz šel z rozpočtu obvodu.

18.3.2009

© 2021 Magistrát města Plzně   |   nám. Republiky 1, 306 32 Plzeň   |   Tel.: +420 378 031 111   |   posta@plzen.eu